Program CGMA na Uczelni – jak do niego przystąpić?

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy, spowodowana przewagą liczby osób bezrobotnych nad ilością wolnych miejsc zatrudnienia, wymaga od kandydatów wyróżnienia się na tle innych. Dobrym na to sposobem jest wzięcie udziału w programie CGMA na Uczelni. Sprawdź, jak do niego dołączyć.

CIMA na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych

Poziom Certyfikatu (Certificate in Business Accounting) jest dostępny dla studentów studiów licencjackich (I stopnia). Osoby nim zainteresowane mogą przystąpić do programu dopiero między II do V semestrem studiów. Jest to też propozycja dla słuchaczy na studiach podyplomowych. CIMA – studia podyplomowe oraz ścieżka CGMA na studiach I to ogromny zastrzyk przydatnej wiedzy i kwalifikacja otwierająca przed absolwentami ogromne możliwości na rynku pracy.

Z kolei poziom operacyjny (CIMA Diploma in Management Accounting) jest skierowany do studentów studiów magisterskich, czyli II stopnia. W tym przypadku studenci mogą dołączyć do grona uczestników programu już od samego początku, bo od I semestru. Mają na to czas do III semestru.

Program CGMA jest skierowany do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Egzaminy odbywają się w języku angielskim, dlatego wymagana jest znajomość języka na poziomie B2, czyli średniozaawansowanym. Udział w programie nie jest darmowy. Wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Jak dołączyć do Programu CIMA na uczelni?

Proces dołączania do Programu oferowanego przez CIMA na jest bardzo prosty i stosunkowo szybki. Należy zacząć go od rejestracji na stronie CIMA Uczelnie, gdzie trzeba wypełnić formularz. Konieczne jest także potwierdzenie aktywacji konta i przesłanie wymaganych dokumentów.

Na weryfikację wniosku trzeba nieco poczekać, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Wniosek jest weryfikowany przez koordynatora na uczelni i CIMA. W ostatnim kroku kandydat otrzymuje szczegółową instrukcję jak założyć konto My Profile dokonać opłaty rejestracyjnej. Wszystkie szczegóły dotyczące samego programu i możliwości przystąpienia do niego oraz o wysokości opłat, jakie należy wnieść, można znaleźć na stronie CIMA Uczelnie.

Certyfikat wart zachodu

Do Programu CGMA na Uczelni można przystąpić bardzo szybko i wygodnie, bez przygotowywania skomplikowanej dokumentacji. Biorąc pod uwagę to, jakie korzyści generuje ta prestiżowa kwalifikacja i jaki ma wpływ na przyszłą karierę zawodową, zdecydowanie warto wziąć udział w programie. Trzeba tylko wybrać odpowiednią uczelnię, która to umożliwi. Do programu mogą dołączyć nie tylko studenci studiów I i II stopnia, ale też studiów podyplomowych. Na zdobycie tej kwalifikacji nigdy nie jest za późno.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Dlaczego dbanie o zdrowie psychiczne to najlepsza inwestycja w siebie?

Dlaczego dbanie o zdrowie psychiczne to najlepsza inwestycja w siebie?

W dynamicznym świecie, w którym często priorytetem jest praca, finanse czy

Next
Jak wydać książkę: porady, metody i kluczowe kroki dla autorów

Jak wydać książkę: porady, metody i kluczowe kroki dla autorów

Publikowanie książki to kluczowy krok w karierze każdego autora, a wybór